Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica i Centrum Kształcenia Ustawicznego

dsc 017317 grudnia 2021 roku, w Zespole Szkół Zawodowych im. S. Staszica i CKU odbył się „Turniej dziewcząt i chłopców o mistrzostwo Staszica w szachach”. Do rywalizacji o miano najlepszego szachisty „Staszica” stanęło 15 zawodników, w tym gronie znalazła się jedna szachistka. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim, na dystansie 6 rund, tempo gry wynosiło 10 minut + 2 sekundy, obowiązywały przepisy gry FIDE oraz Kodeks Szachowy PZSzach.

Nad przestrzeganiem zasad i przepisów gry czuwał sędzia główny - Mirosław Orłowski, posiadający licencję sędziego państwowego w szachach. Zwycięstwo w turnieju, którego celem była popularyzacja szachów wśród młodzieży szkolnej, wywalczył tegoroczny maturzysta Konrad Stachacz z 4 Tl. Na drugim miejscu uplasował się Kacper Kottewicz z 2Tl, a na trzecim Bartosz Pielach z 4Traf. Najlepsza trójka otrzymała statuetki oraz dyplomy, które osobiście wręczyła p. dyrektor „Staszica” Anna Teodorowicz. Oto końcowa klasyfikacja: