ZSZ Staszic CKU Ostroda - 100-lecie odzyskania niepodległości
 • 1 NOWOŚCI "STASZICA"!!!
  technik mechanik, technik logistyk, ślusarz, magazynier-logistyk, mechanik monter maszyn i urządzeń, operator obrabiarek skrawających
 • 2 NOWOŚCI "STASZICA"!!!
  krawiec (krawiectwo jachtowe), tapicer (tapicerstwo jachtowe), technik mechanik (budowa i projektowanie jachtów), szkutnik (patent sternika motorowodnego)
 • 3 NOWOŚCI "STASZICA"!!!
  technik chłodnictwa i klimatyzacji, technik logistyk, technik mechanik, operator maszyn i urządzeń przemysłu spożywczego, magazynier logistyk
 • 4 NOWOŚCI "STASZICA"!!!
  monter zabudowy i robót wykończeniowych, monter sieci i instalacji sanitarnych, dekarz
 • 5 NOWOŚCI "STASZICA"!!!
  gwarancja zatrudnienia u naszych partnerów
baner
35,10,0,50,1
25,600,60,1,2000,5000,25,800
90,150,0,50,12,30,50,1,70,12,1,50,1,1,0,5000
0,1,1,1,0,38,15,5,2,1,0,20,0,0

100-lecie odzyskania niepodległości

100-lecie niepodległosci - harmonogram imprez m-c maj

1 Marca Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych

Z tej okazji w „Staszicu” odbył się apel poświęcony pamięci Żołnierzy Wyklętych. Młodzież przygotowała montaż słowno-muzyczny udowadniając, że Żołnierze Wyklęci żyją. Żyją dotąd, dopóki istnieje pamięć o nich, dopóki pamięta o nich Polska. W bardzo ładnej scenerii przedstawiono historię, fragmenty filmów oraz muzykę poświęconą pamięci żołnierzom antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, którzy walczyli o prawo do życia w wolnej  i suwerennej Polsce. 

Przedstawienie zrobiło mocne wrażenie na uczniach Staszica. Z wielką uwagą i w skupieniu oglądali przygotowane fragmenty filmów „Ja jedna zginę. Inka 1946” oraz „Pilecki” i słuchali przygotowanych dla nich piosenek.

W przedstawieniu udział wzięli Mateusz Laskowski, Tomasz Sieradzki, Michał Kłosowski. Piosenkę pt. „Ojczyzno ma” zaśpiewała Dominika Wilków Dekorację, muzykę oraz tekst przygotowali Małgorzata Kierozalska i  Sławomir Kalwiński. Nad stroną techniczną przedstawienia czuwał Daniel Piekarski.

 

11 Listopada to Święto Odzyskania przez Polskę Niepodległości.  W Staszicu uczniowie uczcili ten dzień uroczystym montażem słowno-muzycznym. Przy akompaniamencie pieśni patriotycznych przedstawiono krótką historię polskiej drogi do wolności. W przedstawieniu udział wzięli uczniowie III klasy Technikum Paulina Laskowska, Tomek Sieradzki i Mateusz Laskowski. W apelu udział wzięli również Dominika Wilków i Kacper Kwiatkowski, którzy zaśpiewali piosenki patriotyczne.

Nad muzyką i obrazem czuwał Daniel Piekarski. Tekst i dekorację przygotowały Małgorzata Kierozalska, Katarzyna Kulaszewicz i Sławomir Kalwiński.

Podczas apelu wręczono także nagrody za udział w konkursie plastycznym „Rok dla niepodległej”, w którym pierwsze m-ce zajęła Aleksandra Moczadło, drugie Zuzanna Wiloch, a trzecie Joanna Lech.

 

DLA NIEPODLEGŁEJ 1918 - 2018 WOJEWÓDZKI KONKURS SZKÓŁ ŚREDNICH

Do konkursu zgłosiło się dwoje uczniów Staszica Żaneta Bobkowska i Daniel Piekarski. Uczniowie przygotowali prezentację multimedialną na temat odzyskania przez Polskę niepodległości. Żaneta opracowała tekst natomiast Daniel zajął się stroną techniczną. W lutym, w Olsztynie, na podsumowaniu konkursu uczniowie odebrali dyplomy za udział. Opiekę merytoryczną nad uczniami sprawował pan S. Kalwiński i pani M. Kierozalska.

 

Z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości w Staszicu regularnie eksponowane są gazetki okolicznościowe upamiętniające ważne historyczne daty. 

 

KONKURS „ORZEŁ BIAŁY – NASZA DUMA”

Biało-czerwona flaga, godło z Białym Orłem w koronie i „Mazurek Dąbrowskiego” to symbole polskiej państwowości. To znaki najważniejsze, wyrażające naszą tożsamość, wokół których gromadzi się wspólnota obywateli Rzeczypospolitej.

Kiedy podczas świąt państwowych czy innych doniosłych wydarzeń w życiu polskiego społeczeństwa chcemy w szczególny sposób poczuć łączącą nas więź, odwołujemy się właśnie do tych symboli. Są one dla wszystkich Polaków wyjątkowo cenne.

Otaczanie symboli Rzeczpospolitej Polskiej czcią i szacunkiem  jest prawem i obowiązkiem każdego z nas.

Konkurs plastyczny organizowany przez senatorów RP, którzy zadeklarowali jego przeprowadzenie w swoim okręgu wyborczym, Kancelaria Senatu.

Partnerami konkursu są kuratoria oświaty poszczególnych województw.

Do konkursu w Staszicu zgłosiły się Aleksandra Kwiatkowska i Izabela Hatowska.

Dziewczyny przygotowały prace konkursowe – plakat oraz obraz z masy solnej. za swoje prace uzyskały dyplom uznania. Opiekunem był pan S. Kalwiński

 

PATRIOTYCZNE  AKCENTY w „STASZICU”

W związku ze zbliżającą się 100. ROCZNICĄ ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI  Minister Anna Zalewska zapowiedziała, że obecny rok szkolny 2017/2018 będzie „Rokiem dla Niepodległej”. Patriotyczne akcenty pojawiły się również  w „Staszicu” - plakaty z tekstem „Hymnu Narodowego”,  gazetki ścienne z wypowiedziami znanych autorytetów oraz reportaże upamiętniające ważne wydarzenia historyczne. Drodzy, Uczniowie!  Już się nie wykręcicie! DO LEKTURY!

ZESPÓŁ DO SPRAW  KSZTAŁTOWANIA POSTAW PATRIOTYCZNYCH 2017/2018

w ZSZ i CKU im. S. Staszica w Ostródzie

W całej szkole z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości wywieszono tekst hymnu narodowego.

 

Copyright © 2019. ZSZ Staszic CKU Rights Reserved.


Facebook