Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica i Centrum Kształcenia Ustawicznego

917 listopada 2021 w CUP w Ostródzie miał miejsce uroczysty jubileusz 20-lecia działalności Ostródzkiego Towarzystwa „Amazonki” z udziałem licznie zgromadzonych gości.  Stowarzyszenie, którego prezesem jest pani Ewa Wawrzonkowska, promuje wiedzę o profilaktyce onkologicznej oraz niesie szeroko rozumianą pomoc kobietom chorującym na raka piersi.

Społeczność „Staszica” również uczestniczy w spotkaniach i prelekcjach przygotowywanych cyklicznie przez panie działające w Towarzystwie. Dzięki akcjom edukacyjnym prowadzonym w naszej szkole przez Ostródzkie „Amazonki”  mamy dostęp do wiedzy związanej z zapobieganiem i leczeniem choroby nowotworowej. Wyjątkowym potwierdzeniem naszej współpracy było przyznanie szkole Statuetki „Przyjaciel Amazonek”, którą podczas uroczystości odebrała pani dyrektor- Anna Teodorowicz. Pani dyrektor złożyła Amazonkom najlepsze życzenia i zapewniła o swoim serdecznym wsparciu.

Z okazji jubileuszu uczniowie naszej szkoły wystąpili z przedstawieniem pod tytułem- Przekaz dla Amazonek i ich przyjaciół. W spektaklu przygotowanym pod kierunkiem pań: Marty Zwalińskiej i Joanny Sadowskiej, udział wzięli: Oliwia Jaros jako mitologiczna królowa Amazonek Hipolita, w rolach jej córek: Julia Zając i Julia Bilik , która zmieniła się w Wonder Woman oraz Igor Świdczuk jako posłaniec Hermes. W części artystycznej wystąpił też chór szkolny, którym opiekuje się pani Agata Krajewska. Chór zaprezentował piosenkę: „Różowe okulary” zespołu My3. Scenografię na ten uroczysty dzień przygotowała pani Małgorzata Kierozalska.

Gratulujemy Ostródzkiemu Towarzystwu „Amazonek” pięknego jubileuszu i życzymy zdrowia oraz samych sukcesów w działalności na rzecz kobiet.

Galeria zdjęć