ZSZ Staszic CKU Ostroda - Space and us - A Journey to the Planets
 • 1 NOWOŚCI "STASZICA"!!!
  technik mechanik, technik logistyk, ślusarz, magazynier-logistyk, mechanik monter maszyn i urządzeń, operator obrabiarek skrawających
 • 2 NOWOŚCI "STASZICA"!!!
  krawiec (krawiectwo jachtowe), tapicer (tapicerstwo jachtowe), technik mechanik (budowa i projektowanie jachtów), szkutnik (patent sternika motorowodnego)
 • 3 NOWOŚCI "STASZICA"!!!
  technik chłodnictwa i klimatyzacji, technik logistyk, technik mechanik, operator maszyn i urządzeń przemysłu spożywczego, magazynier logistyk
 • 4 NOWOŚCI "STASZICA"!!!
  monter zabudowy i robót wykończeniowych, monter sieci i instalacji sanitarnych, dekarz
 • 5 NOWOŚCI "STASZICA"!!!
  gwarancja zatrudnienia u naszych partnerów
baner
35,10,0,50,1
25,600,60,1,2000,5000,25,800
90,150,0,50,12,30,50,1,70,12,1,50,1,1,0,5000
0,1,1,1,0,38,15,5,2,1,0,20,0,0

Space and us - A Journey to the Planets

 

Projekt Space and us - A Journey to the Planets trwał w naszej szkole od września 2010 do czerwca 2012. Współpracowaliśmy ze szkołami w Belgii, Irlandii, Niemczech i Słowenii.Głównym celem projektu było zbudowanie atmosfery, w której każda szkoła uczestnicząca w projekcie (zarówno uczniowie jak i nauczyciele) miała możliwość rozwinąć swoje zainteresowanie przedmiotami ścisłymi. Zgodnie z tą intencją projekt opierał się głównie na założeniach tych przedmiotów.Aby osiągnąć zaplanowany cel, partnerstwo nastawione było na pracę nad tematem "Kosmos i my - podróż do planet", ponieważ przemawiał on zarówno do uczniów jak i do nauczycieli. Jest to także bardzo aktualny temat tak w Europie jak
i na całym świecie, a jego rozwój będzie miał wiekli wpływ na nasze życie (np. nowe technologie). Partnerzy chcieli również podkreślić ważną rolę, jaką może odegrać Europa przy odkrywaniu kosmosu.Dlatego też działania projektowe skoncentrowane były na szeroko pojętej wiedzy, np. znajomości budowy układu słonecznego, funkcje i działanie rakiety, historia podróży kosmicznych i ich wpływ na społeczeństwo, wyścig w dotarciu na księżyc, itp.Ponadto zajęto się także strukturą i celami Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA). Partnerzy mieli także za zadanie podejść do tematu naukowego w bardziej literacki sposób poprzez wspólną pracę nad przedstawieniami oraz książką
z opowiadaniami.Końcowymi produktami, oprócz zbudowanych modeli rakiet, są: model układu słonecznego, filmy, prezentacje PowerPoint, plakaty, przedstawienia oraz książka
z opowiadaniami. Tworząc je mieliśmy za cel obniżenie bariery językowej wśród uczniów oraz nauczycieli różnych narodowości, a także doświadczanie różnic kulturowych i znajdowanie sposobów na ich pokonywanie.Ponieważ pracowaliśmy ze szkołami z różnych krajów Europejskich, doświadczaliśmy różnic kulturowych i językowych. To dotyczyło szczególnie naszych uczniów, ponieważ większość z nich nigdy wcześniej nie była w krajach partnerskich. W ten sposób uczniowie posiedli wiedzę na temat innych krajów Europy i o uczniach z nich pochodzących, jak również nauczyli się pracować wspólnie aby osiągnąć postawiony przed nimi cel.

REZULTATY

 • Książka “Space and us - A Journey to the Planets” – Zbiór opowiadań
  i wierszy napisanych po angielsku przez uczniów wszystkich partnerskich szkół, urozmaicony rysunkami stworzonymi przez uczniów szkół partnerskich.
 • Strona internetowa Space and us: a Journey to the Planets http://www.egwerther.de/space/
 • Tworzenie rakiet: Uczniowie dostali instrukcję wykonania rakiety w językach partnerów. Następnie korzystając z tej instrukcji zbudowali rakiety, które zostały wykorzystane w zawodach (największa wysokość, najdłuższy czas lotu, itp.)
 • Ruchomy model układu słonecznego
 • Galeria zdjęć
Copyright © 2020. ZSZ Staszic CKU Rights Reserved.


Facebook